Koło Naukowe Germanistów IFG UAM

Język w poznaniu 2009 - WSPOMNIENIA

Razem z członkami koła językoznawczego REMAT (Zrzeszającego zainteresowanych językoznawczo studentów z Instytutu Językoznawstwa UAM) Sekcja Lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów UAM zorganizowała 29.05.2009 ogólnopolską konferencję naukową pod tytułem Język w poznaniu.

Logo

Konferencja skierowana była do studentów (także studiów doktoranckich) chcących wygłosić referat związany z tematyką językoznawczą.

Długie przygotowania i starania wynagrodzone zostały z namiastką w dniu konferencji. O godzinie 10:00 Dziekan Wydziału Neofilologii prof. Teresa Tomaszkiewicz uroczyście otworzyła Konferencję. Swoją obecnością zaszczycił nas także Prodziekan prof. Piotr Gąsiorowski, przedstawiciele dyrekcji IFG UAM: prof. Czesław Karolak i dr Izabela Sellmer oraz kilku innych pracowników i studentów IFG. Naszymi gośćmi honorowymi byli rzecz jasna Opiekunowie naszych kół: prof. Beata Mikołajczyk oraz prof. Władysław Zabrocki, a także pozostali członkowie Komitetu Naukowego dr hab. Janusz Taborek i dr Konrad Juszczyk. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzili Violetta Frankowska, Elżbieta Kur, Magda Kołba, Paweł Grześ i Miłosz Woźniak. W tym miejscu chcemy także podziękować kilkunastu pomocnikom, którzy przed i podczas konferencji zadbali o każdy szczegół!

Ucieszyliśmy się bardzo z licznie przybyłych studentów oraz ich opiekunów naukowych. W ramach wystąpień wysłuchaliśmy 15 dwudziestominutowych referatów, po których nawiązywała się bardzo ciekawa i żywa dyskusja. Podczas przerw na kawę i przerwy obiadowej mieliśmy okazję poznać bliżej nasze koleżanki i naszych kolegów z innych polskich uczelni. O godzinie 17:00 odbyło się podsumowanie dnia i zakończenie Konferencji.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali teczki z rożnymi materiałami oraz długopisy reklamujące naszą Uczelnię, a referentom zapewniliśmy ponadto publikację zaprezentowanych referatów. Dla wielu z nich będzie to pierwsza publikacja naukowa, co cieszy nas podwójnie. Dwa zdjęcia publikacji poniżej. Link do wersji PDF: http://www.staff.amu.edu.pl/~inveling/index.php?page=issues&vol=19.

Bez wsparcia Komitetu Naukowego oraz dotacji finansowych od władz rektorskich i dziekańskich UAM nasza Konferencja nie byłaby taka, jaką miała możliwość być. Dziękujemy zatem wszystkim za okazaną pomoc!

Zaprezentowanie wspomnień z Konferencji i kilku zdjęć jest dobrym przyczynkiem do zaproszenia do udziału w II edycji Konferencji:

W maju 2010 odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Język w poznaniu. Szczegóły na http://www.jezykwpoznaniu.amu.edu.pl.

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do zobaczenia w maju 2010!!!

Pierwszy tom publikacji "Język w poznaniu", wydany w maju 2010.